Výstavba datových sítí

„Vybudujeme pro vás datovou síť na míru.“

S rozvojem komunikačních technologií se stále zvyšují nároky na datové sítě. Hlavně na jejich rychlost a spolehlivost. Proto je důležité věnovat nemalou péči jejich provedení, od samotného návrhu topologie s dostatečnou kapacitou, až po odbornou instalaci jednotlivých součástí. Pouze tak lze zajistit jejich dlouhodobou spolehlivou funkci, bez potřeby brzkých úprav a oprav.

 

Strukturované kabeláže

Strukturované kabeláže jsou vhodné k propojení velkého množství uživatelů v rámci jedné sítě. Jedna z jejích největších předností je její univerzálnost. Kdykoliv můžete změnit, které síťové zařízení zapojíte do které datové zásuvky. Síť se tak dokonale přizpůsobí vašim aktuálním potřebám. Navíc ušetříte, protože nebudete muset investovat do dalších speciálních rozvodů. 

Optická síť

Přenos dat v optické síti probíhá pomocí světelných paprsků, přenosová rychlost je díky tomu velmi vysoká a stabilní. Vlákna optického kabelu jsou vyrobena ze skla, přesto jsou díky ochrannému plášti velmi odolná a ani nepříznivé počasí neovlivní kvalitu síťové komunikace. Optické kabely jsou vhodné pro vybudování rozlehlé sítě, protože světlo neztrácí na své rychlosti ani na velkou vzdálenost.

 

WiFi síť

Výstavba WiFi sítě představuje nejlevnější řešení pro propojení koncových uživatelů, protože není potřeba žádné pokládky kabelů. Komunikace probíhá bezdrátově, a navíc zaručuje vysokou přenosovou rychlost. Tato datová síť se nejvíce hodí pro firmy, které upřednostňují mobilitu zaměstnanců a práci na laptopech.


 

Jak probíhá naše spolupráce?

  • Nejprve se podíváme na to, jaké jsou možnosti výstavby na vámi zvolené lokalitě. Na základě našeho šetření vypracujeme projekt, nebo rovnou návrh realizace a rozpočet.
  • Pokud si dohodneme, nastane čas na výstavbu optických tras/strukturované kabeláže - pokládka kabelů, zafukování optických kabelů, svařování vláken a jejich připojení. Případně montáž a oživení přístupových bodů WiFi.
  • Po výstavbě změříme přenosové vlastnosti jednotlivých tras. Vše nastavíme, zapojíme a zajistíme servis.
  • Nakonec vám předáme počítačovou síť a vy si už jen užíváte rychlého přenosu dat. 

Uvažujete o výstavbě datové sítě? Napište nám.