Datové sítě

„Zajistíme hladkou komunikaci vašich síťových zařízení.“

Chcete ochránit hladký průtok dat, ale nemůžete nebo nechcete zaměstnávat vlastního správce? Obraťte se na nás a my vám zajistíme dohled a správu vaší počítačové sítě. Ušetříte, a přesto získáte profesionální služby. 

Vybírat můžete ze dvou variant monitoringu. Nabízíme proaktivní dohled, kdy v reálném čase budeme informováni o poruchách vaší sítě a neprodleně začneme pracovat na odstranění závady. Nabídnout vám můžeme i pasivní variantu správy, při které zahájíme opravu sítě až na základě vašeho oznámení. 

Lokální sítě

 

LAN

Výhody přenosu dat pomocí fyzické (LAN) sítě nejvíce ocení firmy s velkým objemem přenesených dat. Propojí všechny počítače, servery a síťová zařízení v jedné lokalitě a zajistí vysokou rychlost přenosu. Pokud chcete, aby vše běželo jako na drátkách, je potřeba se starat o průchodnost datových spojů a o všechny aktivní prvky sítě. 

WiFi

WiFi síť představuje levné a efektivní řešení síťové komunikace. Přenos dat probíhá bezdrátově, není tedy potřeba pokládky kabelů, to jí ale na výkonnosti neubírá. WiFi síť se nejvíce hodí pro firmy, které využívají především notebooky a preferují mobilnost na pracovišti. Největší úskalí bezdrátové sítě je její snadné přetížení a potencionální zranitelnost.


Vzdálené sítě 


 

VPN

VPN síť se nejvíce hodí pro firmy, které potřebují bezpečnou komunikaci zařízení nacházejících se na různých lokalitách. K síti můžete připojit zaměstnance, pobočky, obchodní partnery atd. Síťová zařízení mezi sebou komunikují, jako kdyby byly součástí jedné fyzické sítě.

MPLS

Stejně jako VPN síť je MPLS vhodná pro propojení vzdálených koncových uživatelů. V případě MPLS sítě probíhá připojení na úrovní hardwaru, uživatelé jsou tedy permanentně připojeni k jedné síti, aniž by se museli přihlašovat pomocí certifikátů nebo přihlašovacích údajů.